Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Bractwo Pielgrzymkowe
20 lecie Bractwa Email

20 lat pielgrzymowania

18 października 1997 roku podczas X Pielgrzymki Tatrzańskiej założone zostało Bractwo Pielgrzymkowe Mysłowice Związku Górnośląskiego. Miejscem powstania Bractwa był pensjonat Sióstr Boromeuszek w Zakopanem (tych samych, które w Mysłowicach prowadzą ośrodek wychowawczy dla dzieci). Bractwo założyło 13 osób i jako jedyna terenowa jednostka organizacyjna Związku Górnośląskiego powstało poza terenem Górnego Śląska.

Więcej…
 
36-ta Pielgrzymka Tatrzańska Email
Stulecie objawień w Fatimie to wystarczająca rekomendacja, by zajrzeć do polskiej Fatimy, czyli do sanktuarium na Krzeptówkach. Być może to było powodem, że po kilku mniej licznych, na tej pielgrzymce dopisała frekwencja. Pogoda również.

Więcej…
 
Różaniec do granic Mysłowic Email

W sobotę 7 października około miliona naszych rodaków w tzw. „kościołach stacyjnych” rozsianych na granicach Polski modliło się na Różańcu za swój kraj i o pokój na świecie. Dla tych, którzy nie wyjeżdżali z Mysłowic tego dnia a lubią czasem wsiąść na rower nasza grupa rowerowa zaproponowała wydarzenie pod nazwą „Różaniec do granic Mysłowic”.

Więcej…
 
Turza, Pszów i Rudy - relacja z pielgrzymki Email

Przez cieknący po deszczach dach i inne obowiązki zaniedbałem trochę naszą stronę. Dlatego dopiero dziś rzucam relację z naszej pielgrzymki sprzed tygodnia.

Więcej…
 
Modlitwa różańcowa dookoła Polski Email

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności.

Więcej…
 
Wydarzenia tego lata Email
Od ostatniego omówienia działań naszego Bractwa minęło nieco czasu. Skończyliśmy na wizycie naszej delegacji w Kamesznicy na pożegnaniu z parafią kapelana Związku Podhalan ks. Władysława Zązla.

Więcej…
 
Na rowerach do Czarnej Madonny - relacja Email

Na rowerach do Czarnej Madonny

Rok temu, w piątkę (ja, Marek, Ula, Regina i Michalina) pojechaliśmy Jurą Krakowsko-Częstochowską na Jasną Górę. Było to na początku lipca, trasa była o wiele krótsza niż tegoroczna. Już po powrocie zrodził się pomysł, żeby przyłączyć się do pieszej pielgrzymki z parafii na Bończyku. We czwartek 24 sierpnia „słowo stało się ciałem”.

Więcej…
 
Pielgrzymka rowerowa na Jasną górę - zdjęcia Email

Wróciliśmy z pielgrzymki na rowerach do Czarnej Madonny. Poniżej dwa linki do galerii, opis każdego dnia naszego pielgrzymowania w trakcie pisania.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Statystyki

Odsłon : 932887

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Związek Górnośląski