Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

1 procent na rzecz Bractwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Sobota, 06 Luty 2016 17:50
Do końca kwietnia wszyscy podatnicy indywidualni mogą rozliczać się ze swoim Urzędem Skarbowym w kontekście przeznaczenia 1 % swojego podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Taką organizacją jest Związek Górnośląski i jego jednostka organizacyjna jaką jest nasze Bractwo Pielgrzymkowe.

Sygnalizowałem już temat na spotkaniu parafialnym na Kosztowach, będę go poruszał na spotkaniach na Wesołej i Krasowach oraz podczas wyjazdy do Bierunia Starego i Zakopanego na rekolekcje wielkopostne. Generalnie chodzi o to, że można zasilić konto Bractwa kwotą 1 % swojego podatku (jeśli ktoś nie zadysponował inaczej bądź nie ma zamiaru skorzystać z takiej możliwości). Procedura jest bardzo prosta: wystarczy dostarczyć do swoich przedstawicieli parafialnych (Danka Rozmus na Wesołej, Marysia Wioska na Krasowach i Ania Król na Kosztowach) formularz PIT 40a (w przypadku emerytów bądź rencistów). Taki formularz otrzymuje z ZUS każdy z nas. To samo dotyczy osób pracujących - wtedy PIT daje pracodawca.
Zarząd Bractwa bierze na siebie cały wysiłek wypełnia następnie PIT 37 i dostarczenie go do Urzędu Skarbowego. Jak widać - nic to podatnika nie kosztuje, a Bractwo może zyskać dodatkowe środki na swoją działalność. Taką metodę zastosowaliśmy w roku 2013 zbierająć fundusze na sztandar. Udało nam się wtedy zebrać z tego tytułu ponad 700 złotych.
UWAGA!!! Gdyby ktoś procedurę rozliczenia z Urzędem Skarbowym przeprowadzał sam, proszę w odpowiednich rubrykach w PIT 37 wpisać następujące dane:

  • w polu oznaczonym dużą literą J (WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) w rubryce o numerze 137. Numer KRS wpisujemy 0000030109 (jest to numer KRS Związku Górnośląskiego)
  • w rubryce o numerze 138 wpisujemy wyliczoną wcześniej kwotę odpisu 1 %
  • w polu oznaczonym dużą literą K (INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE) w rubryce o numerze 139. Cel szczegółowy wpisujemy: 1 % Związek Górnośląski na cele statutowe Bractwa Pielgrzymkowego
  • w rubryce o numerze 140. Wyrażam zgodę zakreślamy kwadracik

Proszę jednocześnie, żeby osoby, które same rozliczą 1 % z Urzędem Skarbowym wysłały na adres mailowy Bractwa:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

informację z następującymi danymi:

  • nazwisko imię
  • kwota 1 %

Taka informacja będzie stanowić dla nas potwierdzenie, że kwota została przekazana na rzecz Bractwa Pielgrzymkowego.

Wszystkim darczyńcom w imieniu Bractwa Pielgrzymkowego serdecznie dziękuję za wsparcie

Zmieniony: Środa, 18 Styczeń 2017 19:52
 

Statystyki

Odsłon : 638032

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Związek Górnośląski