Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Kultura i rozrywkaDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Środa, 11 Maj 2016 21:01

Czas na "dobrą zmianę”

Dotąd na pielgrzymki jeździliśmy wyłącznie autobusami, czasem część programu obejmowała drogę pokonywaną pieszo (rajdy na Bendoszkę Wielką). Nastał czas, na „przebranżowienie”, z utrzymaniem oczywiście sfery dotychczasowej działalności. W roku 2016 otwarliśmy nowe pole naszego działania: wsiedliśmy na rowery.

Było już trochę przymiarek do dwóch kółek: próbowałem już zachęcić wiele osób do tej formy aktywności fizycznej (również w temacie pielgrzymkowym), ale efekty tych prób były raczej śladowe. Ruszyło się na poważnie w roku 2016 a duża zasługa w tym grupki osób zainteresowanych: Heńka Stolorza (który wciągnął do grupy Irka Graweckiego), wspomnianego Irka, Aśki Cieślik, Marka Lippika. Powoli ten krąg się rozszerza, dochodzą nowi. Zaczęliśmy funkcjonować jako Międzyparafialna Grupa Rowerowa "Silesia Team". Jest to nazwa robocza, nie wykluczam docelowo dyskusji nad zmianą i przyjęciem już nazwy oficjalnej. Na koniec roku 2016 w bazie danych miałem nazwiska 20 osób które wyraziły zainteresowanie tematem.
Mam nadzieję, że w tym roku turystyka rowerowa (również ta pielgrzymkowa) będzie rozwijać się z jeszcze większym impetem. Plany mamy bogate, program działania w osobnej zakładce. Szczególnie ciekawie zapowiada się czterodniowy wyjazd na Warmię. Zachęcam więc: zamieńmy wygodne fotele na mniej wygodne siodełka. Na pewno będziemy od tego zdrowsi.
Zapraszamy do naszej grupy również osoby, które są zainteresowane tą formą rekreacji, a do grupy nie należą. Program aktywizacji fizycznej dedykowany jest praktycznie dla każdego: od osób które roweru używają wyłącznie do jazdy do sklepu na zakupy po rowerzystów, dla których przejechanie 100 kilometrów dziennie nie stanowi większego problemu. Dla poszczególnych kategorii osób mamy rozpisane programy, dostosowane do umiejętności i możliwości. Każdy może tam coś znaleźć dla siebie.
Na potrzeby lepszej komunikacji wśród amatorów dwóch kółek uruchomiłem stronę na Facebooku:   

Zmieniony: Wtorek, 24 Styczeń 2017 20:18
 

Statystyki

Odsłon : 615287

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 

Ankieta

Czy wprowadzić dwukadencyjność prezydentów i burmistrzów miast
 

Związek Górnośląski