Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Opłatek u Saletynów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Niedziela, 29 Styczeń 2017 20:54
Tradycją Bractwa jest wspólny opłatek zarządu i Komisji Rewizyjnej, będący jednocześnie inauguracyjnym posiedzeniem w nowym raku. Przyjmuje się wtedy bilans i omawia program działania na nowy rok. Tak było i tym razem, tyle, że członkowie władz zaproszeni zostali przez swojego opiekuna duchownego, księdza Władysława Pasiuta do domu zakonnego Saletynów na Krasowach.
Kolejne terminy z różnych względów były odraczane, w końcu, aby zmieścić się jeszcze w czasie, kiedy śpiewa się kolędy, została ostatnia sobota stycznia. Spotkaliśmy się u ks. Władysława o 9:30, zabrakło jedynie Uli Jamrozy (Zarząd, przebywała na wczasach) i Kuby Klimka (Komisja Rewizyjna). Na tego typu spotkania zapraszamy także osoby spoza władz, które w sposób istotny przyczyniają się do funkcjonowania naszego stowarzyszenia. W tym roku byli to: Aśka Cieślik i Irek Grawecki (obaj mocno zaangażowani w rozwijającą się sekcję turystyki rowerowej), zabrakło chorego Heńka Stolorza i przebywającego na wczasach Krzyśka Jamrozego.

Rozpoczęliśmy modlitwą i błogosławieństwem przez naszego gospodarza opłatków. Potem były tradycyjne życzenia, kolędy, lampka szampana na szczęśliwy nowy rok. A rok ten będzie dla Bractwa szczególny; wszak w listopadzie czeka nas uroczystość 20-lecia istnienia. I temu tematowi była poświęcona robocza część spotkania. Wcześniej Prezes Bractwa odczytał sprawozdanie z działalności oraz przedstawił bilans. Uchwałami oba dokumenty zostały przez Zarząd przyjęte.

Ożywiona była dyskusja co do kierunków rozwoju. Prezes Bractwa podkreślił konieczność ożywienia ruchu pielgrzymkowego, które słabnie. Bardzo dobrze za to rozwijają się kultura (odpowiedzialna Bronia Matuszczyk) oraz wspomniana już turystyka rowerowa (tutaj nieformalnym na razie szefem jest Irek Grawecki), nieźle ma się rekreacja (odpowiedzialna Ania Król, choć tu zaczynają występować małe problemy z frekwencją na sali gimnastycznej i basenie). Dlatego w tych dwóch dziedzinach trzeba będzie szukać nowych pomysłów, by utrzymać dotychczasowy „stan posiadania”.

Ponieważ tematów do dyskusji było jeszcze wiele a czas poganiał (następnymi w kolejce na kolędowanie byli księża z parafii w Krasowach) postanowiono kontynuować dyskusję jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Zmieniony: Czwartek, 02 Luty 2017 20:55
 

Statystyki

Odsłon : 912085

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Związek Górnośląski