Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Pożegnanie z kolędami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Sobota, 04 Luty 2017 21:00

Dnia 2 lutego piętnasto osobowa grupa  wzięła udział w zorganizowanym w  imielińskiej  "Sokolni" pełnym śmiechu ,ciepła i optymizmu  koncercie zatytułowanym "Wśród tylu dróg z kolędą" .

Na scenie pojawili się: zespół "Bernadeta Kowalska i Przyjaciele" oraz kabareciarz Grzegorz Poloczek. Ta kipiąca energią "ekipa" przez równe dwie i pół godziny "jednym cięgiem" bawiła i wzruszała publiczność, a to wszystko w śląskiej godce.

 

W programie przy choince i jeszcze świątecznym stole obok kilku kolęd i pastorałek (śpiewanych z widownią) zagościły wesołe historyjki-monologi z zistą, spodniokami i pelc(tz)matlym w roli głównej (babka, kalesony i futro dla nie wtajemniczonych). Była też np. "oparta na osobistych doświadczeniach" opowieść o roli szkód górniczych i tąpnięć w przedłużaniu gatunku ludzkiego i wiele innych. Wszystko to toczyło się w potraktowanym na wesoło klimacie nostalgicznych wspomnień z dzieciństwa i Świąt Bożego Narodzenia (chociaż skuli pelcmantla pewną rolę odegrały też dzień Wszystkich Świętych i Pasterka). Jednak najważniejszym przesłaniem  spektaklu była refleksja, że "Życie mamy tylko jedno, więc spróbujmy zrobić wszystko by było jak najlepsze i pełne miłości, a to gwarantuje kochająca i wspierająca się wzajemnie rodzina”. Warto też unikać czarnowidztwa i śmiać się, bo śmiech to zdrowie".

Po spektaklu "mocno podleczeni" obejrzeliśmy jeszcze wystawę szopek wykonanych przez dzieci, no i powrót do domów spać, bo zrobiło się późno.

Zdjęcia z przedstawienia pod poniższym linkiem:

 Zmieniony: Niedziela, 05 Luty 2017 15:49
 

Statystyki

Odsłon : 791983

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Związek Górnośląski