Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Odwiedziny u Pani Waleski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Czwartek, 30 Marzec 2017 20:31

Spora już liczba członków naszego Bractwa zaprzestała aktywnego udziału w życiu stowarzyszenia ze względu na wiek bądź stan zdrowia. Jedną z takich osób jest Pani Waleska Biber z Wesołej.

Przez lata niestrudzenie towarzyszyła nam na pielgrzymich szlakach zawsze podkreślając, że dzięki pielgrzymkom zobaczyła kawał naszego kraju, którego by nie poznała gdyby nie była członkiem Bractwa. Ponieważ liczba osób które wycofały się z czynnego uczestnictwa w pielgrzymkach, imprezach i uroczystościach przybywa, zrodził się pomysł, by nie zrywać z nimi kontaktu. Kilka lat temu dla tej grupy osób zorganizowaliśmy na Krasowach opłatek, ostatnio przeważać zaczyna koncepcja odwiedzin w ich domach z okazji świąt kościelnych bądź urodzin.

U Pani Waleski zameldowaliśmy się we czwartek, 30 marca we trójkę: Danuta Rozmus oraz Irena i Jacek Pytel. Kilka dni wcześniej obchodziła rocznicę urodzin, my zastaliśmy ją w dobrym zdrowiu i kondycji. Do życzeń dołączyliśmy „słodki” prezent, Pani Waleska słynęła z tego, że każdą pielgrzymkę w której uczestniczyła rozpoczynała od poczęstunku wszystkich cukierkami. Porozmawialiśmy o wiele sprawach aktualnych i z przeszłości i życzyliśmy sobie kolejnych takich spotkań.

Program odwiedzin naszych bractwowych seniorów będzie kontynuowana, a dobrym czasem będą zbliżające się święta wielkanocne.

 

Statystyki

Odsłon : 944847

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Związek Górnośląski