Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Śląscy pszczelarze na Hamerli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Wtorek, 11 Lipiec 2017 20:32
W każdą drugą niedzielę lipca śląscy pszczelarze zjeżdżają się na trutowisku Murcki czyli na terenie nieczynnej już leśniczówki Hamerla położonej w południowej części lasów murckowskich. Hamerla stała się też punktem docelowym naszej Międzyparafialnej grupy Rowerowej „Camino Silesia Team”.

Po powstaniu naszej grupy rowerowej pierwszy raz na imprezie byliśmy w roku ubiegłym. Było bardzo mało osób, gdyż w tym samym czasie piątka śmiałków pielgrzymowała na rowerach na Jasną Górę. W tym roku, w niedzielę, 9 lipca też nie było rewelacji; oprócz mnie na kosztowskim rynku pojawił się Irek, Damian i jego ośmioletni syn Mikołajek. Pod kościołem na Ławkach czekał na nas Heniek, z Wesołej dojechała Beata z nową koleżanką.

Wybraliśmy odcinek najkrótszy ale chyba najbardziej malowniczy (przejechaliśmy miedzy innymi obok rezerwatu „Płone Bagno”. Przy Hamerli tłok jak zwykle, około setki samochodów i autokarów z pszczelarzami z całego województwa, masa rowerzystów, stoiska w produktami i przyrządami pszczelarskimi. Dotarliśmy już po Mszy Świętej i części oficjalnej, ale natknęliśmy się miedzy innymi na głównego koncelebransa księdza biskupa Marka Szkudło. Naszym dziewczynom przytrafiła się nieszczęśliwa przygoda; spięły sobie rowery na bardzo nowoczesny zatrzask z szyfrowanym zamkiem i zapomniały szyfru. Trzeba było „pruć”, w czym pomogli dwaj panowie ubrani na militarnie. Na Hamerli spędziliśmy około godziny, posililiśmy się, zakupili różnego rodzaju miody i zielonym szlkiem rowerowym wracaliśmy przez piękne murckowskie lasy do domów.

Kilka zdjęć z rajdu po lasach murckowskich do Hamerli pod poniższym linkiem.

 

Zdjęcia (kliknij)

Zmieniony: Wtorek, 11 Lipiec 2017 20:37
 

Statystyki

Odsłon : 953006

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Związek Górnośląski