Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wydarzenia tego lata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Poniedziałek, 11 Wrzesień 2017 21:14
Od ostatniego omówienia działań naszego Bractwa minęło nieco czasu. Skończyliśmy na wizycie naszej delegacji w Kamesznicy na pożegnaniu z parafią kapelana Związku Podhalan ks. Władysława Zązla.

Tydzień później dwójka pań z Wesołej, Anna Bartecka i Barbara Richter wzięły udział w happeningu w Katowicach zorganizowanym dla osób ubierających się w górnośląskie stroje regionalne.

15 sierpnia w święto Wniebowzięcia NMP nasza delegacja ze sztandarem w składzie: Jakub Klimek (chorąży) oraz Danuta Rozmus i Barbara Richter (obsada pocztu) uczestniczyła w pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich. Ze względu na deszczową pogodę nie doszedł do skutku wyjazd grupy pań na rowerach.

Członkowie Bractwa mocno zaakcentowali udział w pielgrzymce (w tym w organizacji) z Mysłowic na Jasną Górę. Najwcześniej, bo już 24 sierpnia wystartowali rowerzyści (organizatorem tej części pielgrzymki był Jacek Pytel). W sumie trasę (w całości bądź częściowo) przejechało 14 rowerzystów wśród których byli członkowie Bractwa: Jacek Pytel, Henryk Stolorz, Urszula Janiszewska i Joanna Cieślik oraz członkowie działającej przy Bractwie grupy rowerowe „Camino Silesia Team” Ireneusz Grawecki i Piotr Gluc. 26 sierpnia wystartowała z Zawiercia-Skarżyc grupa piesza. Szły w niej panie: Anna Bartecka, Barbara Richter i Ilona Urbańczyk zaś organizatorami byli Krzysztof, Urszula i Celina Jamrozy którym pomagali Marysia Jamrozy i Konrad Penczek. W ostatnim dniu pielgrzymki we wtorek 29 sierpnia na Jasną Górę wśród innych autokarów z mysłowickich parafii był również bractwowy z 46 pielgrzymami wśród których był poczet sztandarowy w składzie: Henryk Gądzik (chorąży) oraz Genowefa Sobczyk i Teresa Kos.

We czwartek 31 sierpnia niemal czterdziestu członków Bractwa spotkało się na Krasowach u Księży Saletynów na Mszy Świętej a po niej na grillu i spotkaniu integracyjnym.

1 września Związek Górnośląski wybrał się autokarem do Nowego Targu, by razem z Góralami wziąć udział w biciu rekordu Guinnesa w liczbie osób ubierających się w stroje regionalne. Rekord został pobity. Bractwo Pielgrzymkowe na imprezie reprezentowali: Henryk Gądzik oraz Anna Bartecka, Barbara Richter i Łucja Morkisz.

W niedzielę 3 września poczet sztandarowy w składzie: Henryk Gądzik (chorąży) oraz Danuta Rozmus i Barbara Richter uczestniczył w odpuście w parafii w Kosztowach oraz uroczystości XXV-lecia istnienia parafii.

W niedzielę 10 września poczet sztandarowy w składzie: Jakub Klimek (chorąży) oraz Danuta Rozmus i Beata Kisiała uczestniczył w miejskich dożynkach w parafii Wesoła.

Bardzo aktywna po wyjeździe na Warmię w czerwcu była grupa rowerowa „Camino Silesia Team”. W niedzielę 9 lipca zorganizowano rajd po lasach murckowskich na trutowisko „Hamerla”, gdzie tego dnia spotkali się śląscy pszczelarze. Były również niedzielne wyjazdy do Pszczyny oraz Wygiełzowa jak również cotygodniowe wspólne jazdy po okolicach Mysłowicach ale również dalszych miejscowościach. Ukoronowaniem tej aktywności była rowerowa część pielgrzymki z Mysłowic na Jasną Górę.

Zmieniony: Poniedziałek, 11 Wrzesień 2017 21:16
 

Statystyki

Odsłon : 953023

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Związek Górnośląski