Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Pielgrzymka do Torunia i na Warmię - dzień 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Wtorek, 15 Maj 2018 18:39

Pielgrzymka do Torunia i na Warmię

Tam, gdzie pojechaliśmy, byliśmy dwukrotne: 2 lata temy autokarem, rok temu z rowerami. Wspaniałe miejsca: Toruń i Warmia.

Wtorek – dzień pierwszy. Ruszamy wczesny rankiem spod kościoła na Kosztowach. Są wszyscy, po drodze do Lędzin zabieramy Krasowy i przy kościele na Ławkach Wesołą. W Lędzinach zajeżdżamy pod kościół p.w Św. Anny; są wszyscy oprócz jednej osoby, która wypadła ze składy z powodów zdrowotnych.

Rozpoczynamy tradycyjnie modlitwą i śpiewaniem Godzinek. Potem cały zestaw różnych informacji; w ten sposób mijamy Częstochowę (wcześniej krótki postój na stacji benzynowej celem uzupełnienia paliwa). Drugi postój, dłuższy pod Łodzią, gdzie w Mc Donaldzie posilamy się i pijemy kawę. A później już jeden skok do Torunia.

W Toruniu niespodzianka; parking zawalony po brzegi, kierowca Tomek wysadza nas w zatoczce autobusowej. Na toruńskim Starym Mieście każdy realizuje swój program indywidualnie, spotykamy się w autokarze o 15:00. W drodze na noclegi Koronka do Miłosierdzia Bożego. A na noclegach zaskoczenie: kampus akademicki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej niczym 4-ro gwiazdkowy hotel. Obiad, o 17:30 idziemy na nabożeństwo majowe oraz Mszę Święta, po niej kustosz sanktuarium prowadzi krótką prelekcję. Zwiedzanie kompleksu świątynnego oraz sesja zdjęciowa. O 21:00 Apel Jasnogórski kończy dzień pełen wrażeń.

Zdjęcia pod linkiem:

Zdjęcia (kliknij)

Zmieniony: Wtorek, 15 Maj 2018 18:43
 

Statystyki

Odsłon : 944902

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Związek Górnośląski