Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Górny Śląsk dzieciom z Aleppo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Sobota, 26 Maj 2018 04:26

24 maja Bractwo Pielgrzymkowe zakończyło swój udział w programie "Górny Śląsk dzieciom z Aleppo" dokonując w siedzibie Związku Górnośląskiego w Katowicach przy ulicy Stalmacha 17 rozliczenia finansowego.

30 stycznia koncertem w bazylice w Panewnikach zainaugurowany został projekt „Górny Śląsk dzieciom z Aleppo”. Celem organizatorów (panewniccy Franciszkanie) jest zebranie 3,5 mln zł na budowę centrum pomocy dla dzieci z Aleppo, które w wyniku wojny utraciły rodziców.

Projekt przewiduje m.in. budowę ośrodka rehabilitacji psychologicznej, boiska sportowego, basenu czy też zakup autobusów, które będą dowozić dzieci na zajęcia.

Akcję wspiera Abp Wiktor Skworc, oraz Urząd Miasta Katowice (organizuje inicjatywę „Katowice grają dla Aleppo”). Włączył się w nią również Związek Górnośląski który postanowił nagrać płytę-cegiełkę, na której znajdują się piosenki w wykonaniu zespołów amatorskich: „Gryfne bajtle” ze Studzienic, „Ligocianie”, „Słoneczni” i „Katowiczanie” z Katowic, studencki zespół z Uniwersytetu Ekonimicznego w Katowicach Silesianie” oraz najsłynniejszy z nich Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Wydanie płytki możliwe było dzięki Bractwu Pielgrzymkowemu Związku Górnośląskiego które zaangażowało się w zdobycie środków na jej wydanie i ofiarności anonimowego darczyńcy. Związek Górnośląski wydał 300 sztuk płytek, a już marcu 2018 roku w ramach naszego Bractwa rozpoczęliśmy rozprowadzanie 175 płytek, które pobraliśmy w komis podczas Kongresu Związku Górnośląskiego który odbył się w Mysłowicach: najpierw na marcowych zebraniach członków, potem w parafiach dla osób spoza Bractwa i na koniec wśród Górali Żywieckich u których gościliśmy w Sopotni Małej pod koniec kwietnia na „Święconym”.

Wpłacane były do Zarządu Związku Górnośląskiego kolejno trzy transze zebranych ofiar, które następnie trafiły na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej (Caritas udostępnił swoje konto dla podmiotu realizującego przedsięwzięcie) :

- 16 marca – 500 złotych

- 18 kwietnia – 1160 złotych

- 24 maja – 730 złotych (cała kwota zebrana na „Święconym”).

Łącznie zebraliśmy kwotę 2390 złotych

Z tego miejsca chciałem gorąco podziękować osobom, które zaangażowały się (poprzez rozprowadzanie płytek lub w inny sposób) w realizację programu. Te osoby to: Krzysztof Jamrozy z parafii na Bończyku, Henryk Stolorz (Morgi), Małgorzata Kaszyca, Maria Wioska i Teresa Kucowicz (Krasowy), Danuta Rozmus (Wesoła) oraz Halina Pazera i Henryk Gądzik którzy wraz z Henrykiem Stolorzem kwestowali podczas „Święconego” u Górali Żywieckich.

Zmieniony: Sobota, 26 Maj 2018 04:30
 

Statystyki

Odsłon : 944886

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Związek Górnośląski