Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Omodlone Mysłowice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Niedziela, 21 Październik 2018 08:55

„Gdzie dwóch lub trzech gromadzi się się w imię moje, tam jestem wśród nich” (Mt 18, 15-20). Taka dewiza przyświecała grupie rowerzystów, którzy 20 października wsiedli na swoje jednoślady i ruszyli na pielgrzymi szlak, by dziękować Bogu za 150-lecie istnienia dekanatu mysłowickiego.


Wydarzenie (rajd rowerowy), któremu nadano nazwę „150 paciorków na 150-cio lecie dekanatu mysłowickiego” polegało na odwiedzeniu wszystkich mysłowickich świątyń i odmówieniu w każdej z nich jednej dziesiątki Różańca. Start i meta zlokalizowano w parafii p.w Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w dzielnicy Bończyk, gdzie niedawno odbyły się główne uroczystości rocznicowe z udziałem metropolity górnośląskiego ks. Abp. Wiktora Skworca. Rajd otworzył dziekan dekanatu mysłowickiego i proboszcz parafii na Bończyku ks. Rafał Ryszka, zakończył Koronką do Bożego Miłosierdzia wikariusz ks. Mariusz Dołęgowski. Uczestnicy rajdu odwiedzili kolejno kościoły na Janowie, Morgach, Wesołej, Ławkach, Krasowach i Kosztowach gdzie w salkach parafialnych mieli możliwość posilenia się i krótkiego odpoczynku. Następnie odwiedzono  kościoły w Dziećkowicach, Brzezince, Brzęczkowicach oraz w centrum Mysłowic: kaplicę Jarlików, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Mariacki oraz Św. Krzyża. Zakończenie rajdu ponownie na Bończyku.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury, w rajdzie udział wzięła dwudziestka kolarzy. Organizatorzy dali do wyboru możliwość przejechania całej trasy (łącznie 38 kilometrów) bądź jednego lub kilku odcinków. Najstarszy uczestnik miał prawie lat 70, najmłodszy to jedna z pierwszych klas szkoły podstawowej. Część osób biorących udział w rajdzie uczestniczyła pieszo lub na rowerach w sierpniowej pielgrzymce z Mysłowic na Jasną Górę, która podążała do Częstochowy szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Była więc okazja do ponownego spotkania.

Organizatorem rajdu była działająca od trzech lat przy Bractwie Pielgrzymkowym międzyparafialna grupa rowerowa, której członkowie wywodzą się głównie z parafii mysłowickich. Grupa ta trzykrotnie pielgrzymowała na Jasną Górę, w roku ubiegłym odwiedziła również sanktuaria na Warmii i Mazurach. Z jednodniowych wypadów rowerowi pielgrzymi wrócili ze znajomością sanktuarium Św. Walentego w Bieruniu Starym czy byłych kościołów należących niegdyś do dekanatu mysłowickiego (Imielin, Chełm Śląski, Bieruń, Bojszowy, Urbanowice, Lędziny). Do tych ostatnich zorganizowano latem tego roku osobny rajd, który wpisywał się w obchody rocznicowe dekanatu.

Zdjęcia z rajdu pod linkiem: 

https://photos.app.goo.gl/iYP26HpHiHG1mbsi9

Zapis trasy w aplikacji Endomondo pod linkiem:

https://www.endomondo.com/users/24524971/workouts/1217512652

Zmieniony: Niedziela, 21 Październik 2018 08:58
 

Statystyki

Odsłon : 944843

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Związek Górnośląski