Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

21-lecie Bractwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Poniedziałek, 29 Październik 2018 14:30
W ostatnią niedzielę października świętowaliśmy 21 rocznicę istnienia Bractwa Pielgrzymkowego. Tym razem miejscem obchodów byłą parafia p.w Matki Bożej Częstochowskiej w Kosztowach.

Początkowo nie planowaliśmy w tym roku świętowania kolejnej rocznicy powstania Bractwa, ale na październikowym spotkaniu w Kosztowach zapadła decyzja o organizacji uroczystości. Uzyskaliśmy dla pomysłu akceptację ks. proboszcza Jana Sołtysika i zabraliśmy się za organizację.

O godzinie 17:00 w kosztowskim kościele rozpoczęła się Msza Święta dziękczynna, którą celebrował ksiądz proboszcz. Wystawiliśmy poczet sztandarowy (Henryk Gądzik – chorąży oraz Barbara Richter i Anna Bartecka obsada), kilka pań było w górnośląskich strojach regionalnych. Po Mszy Świętej przeszliśmy do nowo oddanych pomieszczeń w podziemiach kościoła, które zostały zaadoptowane na salę bankietową w której można organizować przyjęcia oraz spotkania grup parafialnych. Był i ciepły posiłek oraz kawa i ciasto, piosenki świeckie i religijne śpiewane przez niemal siedemdziesięciu przybyłych członków Bractwa oraz krótkie wspominki z wydarzeń mijającego roku. Z ciekawością wysłuchaliśmy też księdza proboszcza, który opowiedział o warunkach uzyskania odpustu zupełnego w czasie zbliżających się świąt Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego oraz w oktawie świąt.

Zdjęcia (kliknij)

Zmieniony: Poniedziałek, 29 Październik 2018 14:33
 

Statystyki

Odsłon : 944838

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Związek Górnośląski