Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Rekolekcje wielkopostne dzień 3 i 4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Środa, 20 Marzec 2019 21:38

Środa, 20 marca, dzień trzeci. Dzień rozpoczął się pogodny ale zimny, program ten sam co wczoraj.

Tematyką nauki rekolekcyjnej był tym razem problem związany ze śmiercią. Wprowadzenie znaleźliśmy we fragmencie Ewangelii przeznaczonej na ten dzień w którym była mowa o przygotowywaniu się Chrystusa na czekającą go mękę i śmierć. Do tego fragmentu nawiązał ksiądz Władysław wplatając również przykład ze swego życia (w dzieciństwie zmarł mu ojciec). Msza Święta odprawiona była w intencji Siostry Walerii, przełożonej w pensjonacie, która dzień wcześniej obchodziła 33 rocznicę ślubów zakonnych. Po Mszy Świętej odprawione zostało jeszcze nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godzinie 11:00 wyruszyliśmy do fatimskiego sanktuarium na Krzeptówkach. Krzeptówki dla członków Bractwa mają wymiar szczególny; to pielgrzymując do tego sanktuarium budowaliśmy strukturę naszego stowarzyszenia i czuliśmy się tu niemal jak w domu. W kościele głównym odmówiliśmy dwie dziesiątki Różańca, na kolejne przenieśliśmy się do starego kościoła, w którym 13 maja 1981 roku wiernych uczestniczących w nabożeństwie majowym zastała straszna wiadomość o zamachu na Ojca Świętego. Potem jeszcze Anioł Pański i wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową po parku poniżej kościoła. Miejscami było trudno, bo leżały płaty zmrożonego śniegu, ale jakoś sobie poradziliśmy. Wracając wysadziliśmy ludzi koło starego kościółka na Pęksów Brzyzku, by mieli możliwość zwiedzenia Zakopanego. Parę osób wykorzystało okazję i wyjechało kolejką na Gubałówkę, skąd przy pięknej pogodzie musiały być imponujące widoki na Tatry.

Po obiadokolacji spotkaliśmy się o 19:00 na jadalni by podziękować Siostrom Boromeuszkom za serce, ciepło, dobroć i uśmiech. W sposób szczególny uhonorowaliśmy Przełożoną, Siostrę Walerię, wczorajszą jubilatkę. Później Godzina Święta w czasie której każdy mógł twarzą w twarz porozmawiać z wystawionym w małej monstrancji Panem Jezusem. Po niej Różaniec i Apel Maryjny na zakończenie dnia.

Zdjęcia (kliknij)

Czwartek, 21 marca, dzień czwarty. Rano, tradycyjnie Gorzkie Żale, po nich Msza Święta. Pożegnalna, ksiądz Władysław w homilii odniósł się do czytania z Ewangelii o bogaczu i Łazarzu, uwypuklając aspekt zasług dla życia wiecznego. Mszą Święta, jak zwykle ostatniego dnia ofiarowana była w intencji Sióstr Boromeuszek posługujących w Zakopanem i całego Zgromadzenia.

Po śniadaniu jeszcze zakup oscypków u znajomej gaździny, pani Kasi i wyjazd. Zatrzymaliśmy się po drodze w Ludźmierzu, u Gaździny Podhala. Krótkie, zaimprowizowane naprędce (za pół godziny miała rozpocząć się Msza Święta) nabożeństwo, potem Różaniec na Ogrodzie Różąńcowym za kościołem, posiłek i droga powrotna do domu.

W rekolekcjach udział wzięło 30 osób. Zdjęcia z czwartego dnia pod linkiem:

Zdjęcia (kliknij)

Zmieniony: Poniedziałek, 25 Marzec 2019 20:47
 

Statystyki

Odsłon : 944849

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Związek Górnośląski