Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Kongres Programowy Związku Górnośląskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Wtorek, 26 Marzec 2019 06:06

W dniach 9 i 23 marca 2019 roku odbył się Nadzwyczajny Kongres Związku Górnośląskiego poświęcony sprawom programowym.


Część pierwsza, miała miejsce w Tychach. Nasza ekipa w składzie: Henryk Gądzik (chorąży), Danuta Rozmus i Anna Bartecka (obsada pocztu sztandarowego) oraz Henryk Stolorz i Jacek Pytel była obecna w Zabrzu, na części drugiej.

Rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 w drewnianym kościele p.w Św. Jadwigi Śląskiej w Zabrzu. Nieraz przejeżdżaliśmy obok tego kościoła i zafascynowany jego kształtem marzyłem, by kiedyś do niego przyjechać. I udało się. Nasz poczet był jedynym, który towarzyszył sztandarowi wystawionemu przez gospodarzy z Koła Zabrze. Jak już jest tradycją od kilkunastu lat, odpowiedzialnym za oprawę Mszy Świętej był Prezes Bractwa, Jacek Pytel, który po czytaniu mszalnym odśpiewał psalm oraz część Modlitwy Wiernych w gwarze śląskiej.

Po Mszy Świętej delegaci udali się do zabytkowej kopalni Luiza, gdzie w tzw. „łaźni łańcuszkowej” urządzono salę konferencyjną. Tu mieliśmy okazję do wysłuchania wystąpień zaproszonych gości (m. innymi euro deputowanego Marka Plury i jednej z założycielki Związku Ireny Lipowicz) a nade wszystko spotkać się ze znajomymi z innych Kół i Bractw.

Zdjęcia (kliknij)


Zmieniony: Wtorek, 26 Marzec 2019 06:08
 

Statystyki

Odsłon : 944857

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Związek Górnośląski