Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

100-lecie Związku Podhalan PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Niedziela, 23 Czerwiec 2019 19:43

W tym roku zaprzyjaźniony ze Związkiem Górnośląskim Związek Podhalan obchodzi swoje setne urodziny. Od stycznia stowarzyszenie obchodzi hucznie swój jubileusz.


Poszczególne subregiony świętują w tym roku pełny wiek istnienia stowarzyszenia. Na Oddział Górali Żywieckich przypadło na czerwiec, połączono jubileusz ze święconym. Dlatego łamaliśmy się jajkiem wielkanocnym i składaliśmy życzenia później o dwa miesiące.
Uroczystości rozpoczęła Mszy Święta w żywieckiej konkatedrze p.w Narodzenia NMP którą odprawił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej ks. Biskup Roman Pindel. Potem Górale Żywieccy oraz zaproszeni goście przeszli na rynek, by delektować się gra na trombitach i innych instrumentach na których grę opanowali w minionych wiekach do perfekcji beskidzcy pasterze (wśród nich był słynny Joszko Broda). Następnie przenieśliśmy się do zajazdu „Beskidy” przy szosie na Korbielów; kilka lat temu już w tym miejscu gościliśmy na święconym. Były wystąpienia okolicznościowe, dekoracja medalami „Gloria Artis” ministra kultury i dziedzictwa narodowego, występy artystyczne. Spotkaliśmy również naszych dobrych znajomych z Żywieckiego Oddziału Związku Podhalan.

Delegację Bractwa Pielgrzymkowego ze sztandarem tworzyli: Henryk Stolorz (chorąży) oraz Danuta Rozmus i Lucyna Skrzydo (obsada pocztu) jak również Jacek Pytel.

Zdjęcia z uroczystości pod linkiem:

Zdjęcia (kliknij)

Zmieniony: Niedziela, 23 Czerwiec 2019 19:48
 

Statystyki

Odsłon : 953002

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Związek Górnośląski