Bractwo Pielgrzymkowe

Archiwum Bractwa

Wiara/Religia/Kościół

Rowery

Kultura i rozrywka

TraditioDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Polska pod Krzyżem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Pytel   
Sobota, 31 Sierpień 2019 14:35

Polska pod krzyżem

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. W krajach starej Europy, gdzie  tworzyła się kultura mająca swoje zakorzenienie w chrześcijaństwie mają miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem, staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę można by jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego organizator wydarzenia, fundacja „Solo Dios Basta” (znana z organizacji poprzednich akcji ogólnopolskich: Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze oraz Różańca do granic) zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.

14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędzie się wielka modlitwa na lotnisku we Włocławku.

 


Mysłowice pod krzyżem

Dla osób, które nie udadzą się w dniu 14 września na Święty Krzyż proponujemy Wydarzenie pod nazwą „Mysłowice pod krzyżem”. Wydarzenie polega na objęciu Modlitwą Różańcową wszystkich parafii mysłowickich i dedykowane jest dla grup wiernych zainteresowanych pielgrzymowaniem na rowerze. Organizator proponuje do wyboru dwa warianty przeprowadzenia wydarzenia:

  • uczestnicy pokonują jedną z dwóch proponowanych tras, zatrzymując się na modlitwę przy krzyżach przydrożnych (figurach, kaplicach). Można przejechać całość trasy, kilka odcinków bądź jeden wybrany odcinek (np. obejmujący teren rodzimej parafii), dlatego w Wydarzeniu mogą wziąć udział nawet osoby o niewielkim zaawansowaniu w jazdę na rowerze. Organizator zachęca do wzięcia udziału w Wydarzeniu całych rodzin. Start w obu wariantach rozpocznie się o godzinie 12:00, czyli o godzinie, kiedy wierni z całej Polski rozpoczną modlitwę na Świętym Krzyżu.
  • Organizator zachęca duszpasterzy oraz liderów modlitewnych grup parafialnych do zorganizowania modlitwy pod wybranym krzyżem pozostałych parafian. Modlitwę taką można czasowo skorelować z przybyciem grupy rowerowej.

Pomysłodawcą i organizatorem Wydarzenia jest międzyparafialna grupa rowerowa działająca na terenie dekanatu mysłowickiego przy Bractwie Pielgrzymkowym. Wydarzenie jest realizowane w ramach  projektu „Rowerowa droga wiary”. Do współorganizacji zapraszamy duszpasterzy, modlitewne grupy parafialne oraz wszystkie osoby zainteresowane Wydarzeniem.

W osobnych dokumentach (będą do wglądu bądź pobrania na naszej stronie internetowej niebawem) program, trasy oraz regulamin Wydarzenia.


Adres strony ogólnopolskiej:    https://www.polskapodkrzyzem.pl

Facebook:  Rowerowa Droga Wiary

Zmieniony: Poniedziałek, 02 Wrzesień 2019 06:08
 

Statystyki

Odsłon : 952993

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Związek Górnośląski